turystyka_wielojezyczna

Dwujęzyczne pilotowanie wycieczek

Dwujęzyczne pilotowanie wycieczek to usługa profesjonalnego pilotowania wyjazdów rekreacyjnych grup międzynarodowych złożonych z osób posługującymi się językiem polskim lub czeskim.

Pilotowanie dwujęzyczne znajduje zastosowanie podczas międzynarodowej wymiany dzieci i młodzieży, wizyt przedstawicieli organizacji zagranicznych oraz wszelkich wyjazdów integracyjnych i wypoczynkowych.

Jako usługa oferowana przez firmę Czechcontract
pilotowanie dwujęzyczne zamawiane jest do celów:

 

turystyki wypoczynkowej

odwiedziny w zaprzyjaźnionych instytucjach, wizyty zagranicznych delegacji

 

biznesowej

wizyty na targach, objazdy po firmach

 

kwalifikowanej

wycieczki szlakami turystycznymi w ramach współpracy partnerów zagranicznych

 

turystyki poznawczej

wyjazdy krajoznawcze

Dwujęzyczne pilotowanie wycieczek to wymagające najwięcej kreatywności językowej zadanie. Dwie lub trzy grupy z różnych krajów posługujące się różnymi językami pragną usłyszeć równie ciekawe treści zawierające tyle samo informacji, a przy tym dostosowanych do różnic kulturowych i historycznych. Dlatego pilot dopasowuje zakres informacji do potrzeb przedstawicieli różnych narodowości dzięki czemu zapewnia zainteresowanie historią zwiedzanego miejsca u każdego zwiedzającego. Pomimo konieczności przekazania informacji w kilku językach należy w tym samym czasie angażować uwagę grupy odpoczywającej, aby nie miała poczucia wydłużania się czasu oczekiwania na informację w jej języku.

Jednym z najistotniejszych zadań pilota dwujęzycznego jest świadomość różnic kulturowych i różnego odbioru niektórych wydarzeń. Zachowanie powagi w trakcie wypowiedzi w jednym języku nie może być zmienione na pogardę przy wypowiadaniu tej samej informacji w innym języku. Pomimo, iż pilot firmy Czechcontract Sebastian Faron może pilotować grupę w 4 językach to jednak dodawanie kolejnych języków powoduje zbyteczne wydłużanie wypowiedzi i w konsekwencji konieczność skracania ilości przekazywanych informacji. Istotna kwestia, której nie należy pomijać, to określanie kierunku marszu zawsze w obu językach ponieważ można w ten sposób dopuścić do dezorientacji jednej połowy uczestników i poczucia dyskryminacji.

Pilot dwujęzyczny, musi być wyjątkowo kreatywny.

Dwujęzyczne pilotowanie wycieczek to wymagające najwięcej kreatywności językowej zadanie, żeby się udało pilot musi posiadać kilka przynależności emocjonalnalnych.

Sebastian Faron – właściciel

Realizacja zamówień

Podczas pilotowania dwujęzycznego obowiązują te same ogólne zasady organizacji grupy jak podczas organizacji grupy posługującej się jednym językiem.

 

Kiedy i dla kogo?

Najczęściej występująca kombinacja językowa to kombinacja, w której na wyjeździe obecne są osoby posługujące się językami: polskim lub czeskim, dlatego też usługa Dwujęzycznego pilotowania przeznaczona jest dla grup zorganizowanych, złożonych z osób posługujących się językami: czeskim lub polskim. Terminy uzgadniane są w zależności od potrzeb zamawiającego.

 

Co i jak?

Po umówionym terminie na wskazane miejsce przyjeżdża licencjonowany pilot wycieczek z firmy Czechcontract i wykonuje usługę w oparciu o własne materiały. Pilotowanie dwujęzyczne może być wykonywane praktycznie w każdym zakątku Republiki Czeskiej i Polski z wyłączeniem miejsc i zadań wymagających dodatkowych uprawnień (w tym przewodnika miejskiego i wysokogórskiego).

 

W jaki sposób?

Firma doradza jak opracować program wycieczki, zarezerwować miejsca noclegowe i bilety wstępu. Po stronie zamawiającego pozostaje jedynie zaproszenie uczestników, organizacja zakwaterowania i transportu.

ZOBACZ CENNIK

Połącz usługi.

Pilotowanie może stanowić znakomite uzupełnienie usługi tłumaczenia ustnego lub animacji językowej. Może być też stosowane jako wzbogacenie programu wszelkich spotkań międzynarodowych.

Zobacz: Animacja językowa

Zobacz również:

Zakwaterowanie

Hotele, które znamy i polecamy

Lokalizacje

Miejsca mało znane, które polecamy, nie koniecznie na głównych trasach

Przyjazne miasta

Miasta, które najłatwiej się zwiedza dzięki ich infrastrukturze

Gdzie najlepiej na zakupy

Porównanie cen w różnych krajach, lokalne towary i okazje

Informacje praktyczne

Waluty, wizy, bankomaty, apteki itp., czyli jak poradzić sobie za granicą

Jedzenie w podróży

Polecane restauracje i potrawy

Aktualności